Zwycięstwo z Uranią i zapowiedź III kolejki

• autor: uksmurcki, 2016-04-21 23:57

Witam. W sobotni poranek poprzedniego tygodnia chłopcy z rocznika 2002/03 rozegrali swój drugi mecz ligowy tej wiosny. Wszyscy przed meczem wierzyliśmy, że wynik będzie korzystny, gdyż naszym przeciwnikiem była drużyna Uranii Ruda Śląska, z którą dotąd zawsze toczyliśmy wyrównane boje. Ponadto do meczu przystępowaliśmy jako gospodarz. Te przypuszczenia znalazły potwierdzenie. Od początku mecz był bardzo wyrównany i po upływie pierwszych minut trudno było wskazać, która z drużyn po 70 minutach gry uniesie ręce w geście triumfu. Tym razem pomeczowa radość była naszym udziałem. Mecz zakończył się zwycięstwem naszych chłopców w stosunku 3:1. Gole w tym meczu dla naszej drużyny zdobyli: Marcel Wąsiński 2 i Łukasz Mamok 1. Na pochwałę zasłużyli wszyscy. W obronie zagraliśmy niemal bezbłędnie, co podkreślał po meczu trener. Pomocnicy też nie dali pograć w środku pola drużynie Uranii. Bramkarz również stanął na wysokości zadania, a stracona bramka nie obciąża jego konta. Napastników rozlicza się z ze strzelonych bramek, które w tym meczu padły. Na uwagę zasługuje fakt, że po stracie bramki na 1:1, nasi zawodnicy się nie poddali i po kilku minutach ponownie wyszli na prowadzenie. Po meczu mogliśmy sobie dopisać 3 punkty.

Brawo chłopcy!!! Waszą grę oglądało się dobrze. Widać było zaangażowanie, ogromną ambicję i chęć zwycięstwa. Gratulacje dla was i trenera.

Chciałbym również poinformować, że decyzją Wydziału Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej, wynik meczu I kolejki w którym ulegliśmy drużynie FC Katowice, został zweryfikowany jako walkower na korzyść naszej drużyny. W uzasadnieniu tej decyzji podano, że w drużynie FC Katowice zagrało w tym meczu dwóch nieuprawnionych zawodników. Tym sposobem staliśmy się bogatsi o kolejne 3 pkt i nieoczekiwanie z 6 punktami zajmujemy pozycję lidera.

Kolejny mecz już w sobotę. Tym razem czeka nas mecz wyjazdowy, w którym przeciwnikiem będzie drużyna AKS-u Mikołów. Jest to bardzo wymagający rywal, ale na boisko na pewno wyjdziemy z wolą zwycięstwa. Początek meczu o godz. 9:00. Miejsce: Mikołów, ul. Zawilców 6. Proszę o zabranie czarnych strojów i legitymacji.