• autor: uksmurcki, 2016-10-01 21:25

Ubiegły tydzień był bardzo pracowity dla naszych zawodników. Po dwa mecze rozegrali chłopcy z rocznika 2002/03 i 2006/07, co więcej nasi najmłodsi chłopcy pomiędzy jednym i drugim meczem mieli tylko jeden dzień.

Właśnie od drużyny trenera Krasińskiego rozpocznę krótkie podsumowanie. Nasz najmłodszy rocznik z meczu na mecz rozkręca się. Wszyscy z nadzieją oczekiwaliśmy meczów ze Spartą K-ce i Victorią K-ce i po cichu liczyliśmy na komplet punktów. Udało się, choć mecze nie były dla chłopców spacerkiem. Drużynę Sparty pokonaliśmy na boisku w Podlesiu w stosunku 8:5. Wszyscy obserwatorzy tego meczu chwalili chłopców za ich dzielną postawę. Nazajutrz mieliśmy rozegrać mecz z najsłabszym zespołem naszej grupy. Przed meczem, trener przestrzegał chłopców przed lekceważeniem rywala, gdyż osobiście tydzień wcześniej widział fragment meczu tej drużyny, kiedy na boisku w Kostuchnie podejmowali Wawel Wirek. Mimo porażki, drużyna Victorii wcale nie grała wówczas źle. Słowa trenera szybko znalazły potwierdzenie. Nasi chłopcy, zmęczeni chyba sobotnim meczem, nie potrafili odnaleźć swojego rytmu gry. Co gorsza stracili bramkę i musieli gonić wynik. Na szczęście szybko wyrównali,a przed przerwą strzelili "bramkę do szatni". W drugiej połowie przewagę osiągnęliśmy głównie pod względem fizycznym. Efektem były dwie kolejne bramki, które uspokoiły mecz. Wynik końcowy 4:2 oznaczał kolejny 3 punkty. Brawa dla chłopców!!! Mecz z Victorią był ostatnim meczem I rundy. Przed nami runda rewanżowa. Pozycja w tabeli jest bardzo korzystna, gdyż zdobyliśmy 9 punktów. Trzy mecze wygraliśmy i trzy przegraliśmy. W poniedziałek rewanż z drużyną Wawelu Wirek, z którym w pierwszej rundzie przegraliśmy nieznacznie. Czas ba rewanż.

Również dwa mecze w tygodniu rozegrali chłopcy trenera Kamila Ochojskiego. W sobotę vis-a-vis naszych chłopców stanęła rezerwowa drużyna GKS-u GieKSy Katowice, a w środę na boisku w Kostuchnie naszym przeciwnikiem był Wawel Wirek. Drużyna niestety cały czas boryka się z problemami zdrowotnymi, dlatego też nie mogliśmy wystawić najsilniejszego składu. Znowu musieliśmy korzystać z pomocy chłopców młodszej grupy, którzy następnego dnia mieli rozegrać swój mecz ligowy. W meczu z GieKSą nie mieliśmy zbyt dużo do powiedzenia. Pod bramką rywala bywaliśmy bardzo rzadko. Wygrała drużyna lepsza, a końcowy wynik brzmiał 0:5. W środę była okazja do rehabilitacji. Po raz kolejny nie wszyscy zgłoszeni do ligi zawodnicy byli do dyspozycji trenera. Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu dobra. Graliśmy uważni w obronie. Nie ustrzegliśmy się niestety błędu i straciliśmy bramkę. Na szczęście jeszcze przed przerwą, po bramce z rzutu karnego, doprowadziliśmy do wyrównania. Pojawiła się nadzieja na korzystny wynik. Po przerwie, z każdą minutą sił było coraz mniej. Kolejne bramki dla przeciwnika wydawały się kwestią czasu. Tak też się stało. Po raz kolejny przegraliśmy z drużyną Wawelu, aczkolwiek wydaje się, że dystans w umiejętnościach dzielący obie drużyny jest coraz mniejszy. Dziękuję za pomoc w transporcie Pani Węgrzyk, Panu Hanuszowi i Panu Czerwieniowi.

Świadkami bardzo ciekawego meczu byliśmy w niedzielne popołudnie, kiedy swój mecz rozgrywali chłopcy rocznika 2004/05. Po raz pierwszy przyszło nam rywalizować z drużyną Naprzodu Lipiny. Już po kilku minutach widać było, że poziom prezentowany przez obie drużyny jest bardzo wyrównany. Wynik meczu był sprawą otwartą. Po pierwszych 30 minutach to my mieliśmy powody do zadowolenia i na przerwę schodziliśmy prowadząc 1:0. Zaraz po przerwie, po bardzo dobrej akcji, podwyższyliśmy wynik na 2:0. Przeciwnik nie zamierzał jednak odpuszczać. Stworzył kilka dogodnych sytuacji, a jedną z nich zamienił na gola. Mimo wszystko wydawało się, że korzystny wynik uda się dowieźć do końcowego gwizdka. Po cichu dopisywaliśmy sobie 3 punkty. W samej końcówce meczu rywale zdobyli jednak wyrównującą bramkę z rzutu wolnego. W tabeli zatem mogliśmy sobie dopisać tylko 1 punkt.

Podsumowując, nasze drużyny rozegrały  5 meczów, z czego 2 wygrały, 1 zremisowały i 2 przegrały. Bilans zatem remisowy.

Dominik.