Zapowiedź rundy jesiennej (terminarz) - rocznik 2006/07

• autor: uksmurcki, 2017-08-30 20:27

Rozpoczęcie nowego sezonu ligowego dla chłopców rocznika 2006/07 coraz bliżej. Najbliższa niedziela to termin, jaki wyznaczył Wydział Gier naszego katowickiego Podokręgu do rozegrania I kolejki VI Ligi Katowickiej Młodzików Młodszych 2006 (D2). Na boisku w Chorzowie, naszych chłopców podejmować będzie drużyna Ruchu II Chorzów.

Do zmagań ligowych przystąpi 6 drużyn: UKS Bonito Murcki, UKS Kuźnica Katowice, REDBOX Katowice, Górnik 09 Mysłowice, Victoria Katowice, Ruch II Chorzów. W tym gronie są drużyny dobrze nam znane, z którymi toczyliśmy boje w poprzednich rozgrywkach, ale są i takie, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć po raz pierwszy. Grupa na pewno wymagająca, a faworytem na papierze wydaje się być drużyna chorzowskiego Ruchu. Znając jednak ambicje zarówno trenera Marka Krasińskiego oraz jego podopiecznych, wierzymy w walkę o najwyższe cele. Nie możemy jednak zapominać, że gra w tym wieku ma być dla chłopców przede wszystkim zabawą.

Chłopcy z rocznika 2006/07, którzy odtąd przynależą do kategorii Młodzików Młodszych muszą się przyzwyczaić do nowych zasad gry. Na boisku w jednej drużynie przebywać będzie jednocześnie 9 zawodników. Samo pole gry będzie nieco większe – dłuższe i szersze.

W przerwie wakacyjnej nie doszło do zmian w sztabie szkoleniowym. Za wyniki chłopców w dalszym ciągu odpowiedzialny będzie trener Marek Krasiński. Liczymy na to, że w nadchodzącym sezonie, cała drużyna poczyni kolejny jakościowy krok do przodu. Przypomnę, że poprzedni sezon był dla podopiecznych trenera Krasińskiego bardzo dobry. W tabeli zajęliśmy II miejsce, ustępując pola tylko drużynie Rozwoju Katowice.

Z drużyną naszych Młodzików od kilku miesięcy trenują dwaj chłopcy z Podlesia: Kuba Wyleżałek i Bartek Żerucha, którzy ładowali również swoje akumulatory na obozie w Głuchołazach. Mniej więcej w tym samym czasie grupę zasilił również Mikołaj Jurga. Od wiosny natomiast trenują Kuba Kuśmierczyk i Patryk Widuch. Wymienieni chłopcy w najbliższym czasie zostaną zgłoszeni do rozgrywek ligowych i będą brani pod uwagę przy ustalaniu kadry meczowej. Dosłownie kilka treningów z drużyną zaliczył również Franek Zagalski. Mamy nadzieję, że jego przygoda z naszym klubem nie będzie tylko epizodem i już wkrótce po dopełnieniu wszystkich koniecznych formalności, oficjalnie dołączy do naszego grona. Wszystkich nowych zawodników witamy w klubie i życzymy dobrej zabawy. Witamy również ich rodziców. Nie zapominajmy również o chłopcach, którzy w naszym klubie trenują już od paru lat. Im również życzymy powodzenia i dziękujemy za wszystko co robią dla naszego klubu.

Z klubem pożegnał się niestety Miłosz Kossek. Decyzję o rozstaniu podjął po zakończeniu poprzednich rozgrywek ligowych, krótko przed wakacjami. Miłoszowi dziękujemy za czas spędzony w klubie. Również dzięki jego wydatnej pomocy osiągnęliśmy dobry wynik w Lidze Orlików. Być może Miłosz będzie kontynuował przygodę z piłką w innym klubie, a może kiedyś jeszcze do nas wróci.

Poniżej przedstawiam terminarz całej rundy jesiennej. Może w nim dojść do pewnych korekt, choć zmiany mogą być raczej kosmetyczne. Tylko dwie kolejki ligowe rozegrane zostaną w sobotę, a pozostałe mecze rozegramy w poszczególne niedziele. Wszystkie mecze w roli gospodarza rozegramy na boisku w Kostuchnie w niedziele o godz. 11. Mam świadomość, że nieraz terminy meczów mogą kolidować z innymi wydarzeniami (np. wycieczki szkolne, długie weekendy). W takim przypadku proszę o sygnał z odpowiednim wyprzedzeniem, by ewentualnie mecz przełożyć na inny termin.

Terminarz:

I kolejka – 03.09.2017 r. (niedziela) godz. 9:00 Ruch II Chorzów – UKS Bonito

II kolejka – 10.09.2017 r. (niedziela) godz. 13:00 REDBOX Katowice – UKS Bonito

III kolejka – 17.09.2017 r. (niedziela) godz. 11:00 UKS Bonito – Victoria Katowice

IV kolejka – 23.09.2017 r. (sobota) godz. 10:00 UKS Kuźnica Katowice – UKS Bonito

V kolejka – 01.10.2017 r. (niedziela) godz. 11:00 UKS Bonito - Górnik 09 Mysłowice

VI kolejka – 08.10.2017 r. (niedziela) godz. 11:00 UKS Bonito – Ruch II Chorzów

VII kolejka – 15.10.2017 r. (niedziela) godz. 11:00 UKS Bonito - REDBOX Katowice

VIII kolejka – 22.10.2017 r. (niedziela) godz. 10:00 Victoria Katowice – UKS Bonito

IX kolejka – 29.10.2017 r. (niedziela) godz. 11:00 UKS Bonito – UKS Kuźnica Katowice

X kolejka – 04.11.2017 r. (sobota) godz. 9:00 Górnik 09 Mysłowice – UKS Bonito